Program 2010

XIII. ročník festivalu městských folklorních souborů s mezinárodní účastí
16. – 20. srpna 2010


Účinkují folklorní soubory ze Slovenska, Ruska, Turecka, Kapverdských ostrovů, Chorvatska, Brna, Nového Jičína, Opavy, Ostravy

2. – 28. srpna – foyer Nové radnice – Výstava fotografií z minulého ročníku festivalu

Pondělí 16. srpna 2010 městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz

14.00 hodin Přijetí účastníků festivalu primátorem statutárního města Ostravy
16.00 hodin „Ať žije festival!“ – vystoupení souborů na Masarykově náměstí
19.30 hodin Zahajovací koncert – sál Janáčkovy konzervatoře a Gymnázia v Ostravě

Úterý 17. srpna 2010 městský obvod Ostrava-Jih

10.30 hodin Vystoupení souborů v Centru pro osoby se zdravotním postižením Čtyřlístek, Ostrava-Muglinov (městský obvod Slezská Ostrava)
10.30 hodin Vystoupení souborů v Domově pro seniory Sluníčko, Syllabova ul. (městský obvod Ostrava-Vítkovice)
10.30 hodin Vystoupení souborů v Domově pro seniory Korýtko, Petruškova ul.
16.30 hodin Festivalový program - pódium před budovou K-Tria – zahájení programu starostou obvodu Ostrava-Jih (mokrá varianta – sál K-tria)

Středa 18. srpna 2010 městský obvod Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky

15.00 hodin Koncert – Masarykovo náměstí – Folklor bez hranic pro „Ostravu 2015“
16.30 hodin Festivalový program – pódium na Mariánském náměstí – zahájení programu starostkou obvodu Mariánské Hory a Hulváky (mokrá varianta - sál Domu techniky, Mariánské náměstí)

Čtvrtek 19. srpna 2010 městský obvod Ostrava – Poruba

10.30 hodin Vystoupení souborů v Domově pro seniory Slunečnice na Opavské ulici
16.00 hodin Průvod Hlavní třídou v Ostravě-Porubě
16.30 hodin Festivalový program - pódium u kruhového objezdu – zahájení programu starostou obvodu Ostrava-Poruba (mokrá varianta – sál Domu kultury Poklad)
19.00 hodin „Večer s folklorem“ - koncert v Kulturním domě ve Štramberku

Pátek 20. srpna 2010 městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz

15.00 hodin Koncert – Masarykovo náměstí – Folklor bez hranic pro „Ostravu 2015“
16.00 hodin Průvod centrem města
17.00 hodin Koncert dětských souborů - Slezskoostravský hrad
18.00 hodin Závěrečný festivalový koncert - Slezskoostravský hrad

Změna programu vyhrazena !


Účinkují folklorní soubory:

  • DETVA, Detva, Slovensko
  • URALSKAJA VEČORA, Jekatěrinburg, Rusko
  • GEHEM, Ankara, Turecko
  • RITMOS & TAMBORES DA CABOVERDIANIDADE, ostrov Santiago, Kapverdské ostrovy
  • RYBIČKY a NOSTALGIE – Česká besada, Rijeka, Chorvatsko

Česká republika:

  • MÁJEK, Brno
  • CIKNE ČHAVE, Nový Jičín
  • ISCHIAS, Opava
  • SLEZSKÝ SOUBOR HELENY SALICHOVÉ, Ostrava
  • ŠEVČÍK, Ostrava
  • HLUBINA, Ostrava

Dětské folklorní soubory:

  • HLUBINKA, Moravská Ostrava a Přívoz
  • HOLÚBEK, Ostrava-Jih
  • DĚTSKÝ SOUBOR HELENY SALICHOVÉ, Ostrava-Poruba
  • KRASNIČANEK, Ostrava-Krásné Pole
  • ÚSMĚV, Opava