Program 2011

XIV. ročník - Festival městských folklorních souborů s mezinárodní účastí
15. – 19. srpna 2011


Účinkují folklorní soubory z Estonska, Francie, Polska, Ruska, Slovenska, České republiky - Strážnice, Opavy, Frýdku-Místku a Ostravy

1. – 31.8. – Slezskoostravský hrad – Výstava fotografií z minulých festivalových ročníků

Pondělí 15. srpna 2011 městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz

14.00 hodin Přijetí účastníků festivalu primátorem statutárního města Ostravy
16.00 hodin „Ať žije festival!“ – vystoupení souborů na Jiráskově náměstí
19.30 hodin Zahajovací koncert – sál Janáčkovy konzervatoře a Gymnázia v Ostravě

Úterý 16. srpna 2011 městský obvod Ostrava-Jih

10.30 hodin Vystoupení souborů v Centru pro osoby se zdravotním postižením Čtyřlístek, Ostrava-Muglinov (městský obvod Slezská Ostrava)
10.30 hodin Vystoupení souborů v Domově pro seniory Sluníčko, Syllabova ul. (městský obvod Ostrava-Vítkovice)
10.30 hodin Vystoupení souborů v Domově pro seniory Korýtko, Petruškova ul.
16.30 hodin Festivalový program - pódium před budovou K-Tria – zahájení programu starostou obvodu Ostrava-Jih (mokrá varianta – sál K-tria)

Středa 17. srpna 2011 městský obvod Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky

16.30 hodin Festivalový program – pódium na Mariánském náměstí – zahájení programu starostkou obvodu Mariánské Hory a Hulváky (mokrá varianta - sál Domu techniky, Mariánské náměstí)

Čtvrtek 18. srpna 2011 městský obvod Ostrava – Poruba

10.30 hodin Vystoupení souborů v Domově pro seniory Slunečnice na Opavské ulici
16.00 hodin Průvod Hlavní třídou v Ostravě-Porubě
16.30 hodin Festivalový program - pódium u kruhového objezdu – zahájení programu starostou obvodu Ostrava-Poruba (mokrá varianta – sál Domu kultury Poklad)
19.00 hodin „Folklor bez hranic v Lázních Klimkovice“ - koncert na lázeňské kolonádě

Pátek 19. srpna 2011 městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz

16.00 hodin Průvod centrem města
17.00 hodin Koncert dětských souborů - Slezskoostravský hrad
18.00 hodin Závěrečný festivalový koncert - Slezskoostravský hrad

Změna programu vyhrazena !


Účinkují folklorní soubory:

  • Folklore ensemble of Tartu University, Tartu, Estonsko
  • LA MAIADE MALEMORTINE, Malemort sur Correze, Francie
  • HALKA, Lubliniec, Polsko
  • YARMANKA, Turochak, Rusko
  • KARPATY, Bratislava, Slovensko
  • RODNYE NAPEVY, Volgograd, Rusko

Česká republika:

  • ŽEROTÍN, Strážnice
  • OSTRAVIČKA, Frýdek-Místek
  • ISCHIAS, Opava
  • ŠEVČÍK, Ostrava
  • HLUBINA, Ostrava

Dětské folklorní soubory:

  • HLUBINKA, Moravská Ostrava a Přívoz
  • HOLÚBEK, Ostrava-Jih
  • ÚSMĚV, Opava