Praktické informace

Doprava

Je to k nám blízko! Ostrava je snadno dosažitelná vlakem, autobusem i autem. Každý festivalový den probíhá v jiném obvodu města, ale vždy se nachází nedaleko centra, nebo přímo v něm. Doporučujeme proto využít MHD nebo dojít pěšky a nechat váš automobil doma.

Více o dopravě naleznete zde
Co si vzít sebou

Kromě dobré nálady doma nezapomeňte:
     – občanský průkaz nebo pas
     – průkaz pojištěnce zdravotní pojišťovny
     – dostatek peněz v hotovosti nebo platební kartu (festival probíhá na veřejných prostranstvích a není problém dojít k nejbližšímu bankomatu)
     – ochranu před sluncem – pokrývka hlavy, opalovací krém
     – oblečení vhodné do horka i případného podvečerního chladu
     – pláštěnku (deštník raději nechte doma)

Cenné věci – šperky, počítače, fotoaparáty nebo drahé mobilní telefony doporučujeme nechat doma.

Jídlo a pití

V bezprostřední blízkosti festivalového pódia naleznete stánky s širokým výběrem občerstvení. Jelikož se festival koná na veřejném prostranství, je dovoleno přinést si vlastní jídlo i pití.

Děti

Neváhejte a přijďte na Folklor bez hranic i s dětmi.

V  programu se letos představí DFS Holúbek, DFS Hlubinka, DFS Krasničanek a DFS Ostravička v průběhu celého festivalového týdne.

V pátek 19. srpna na Slezskoostravském hradě je pro dětské soubory vyhrazen Koncert dětských souborů od 15:30.

Foto a video

Diváci si mohou vnést pouze neprofesionální automatické fotoaparáty. Natáčení na video respektive na jakýkoliv jiný formát bez předchozí domluvy je přísně zakázáno.

Na festivalu je povoleno fotografovat profesionálními fotoaparáty pouze předem akreditovaným novinářům. Novináři mohou žádat o akreditaci na promotion@fbho.cz. Více informací v sekci Pro média.

Folklor bez bariér

Již od začátku pro nás bylo téma bezbariérového festivalu velmi důležité. Proto i letos přinášíme festivalový program do prostor s bezbariérovým přístupem.

Každoročně s festivalem v rámci doprovodného programu Roztančené město navštěvujeme také ty, kteří za námi do ulic města Ostravy dorazit nemohou.

Více o Roztančeném městě zde
Covid-19

V prostorách festivalového dění prosím dodržujte platná koronavirová opatření vyhlášená vládou ČR. Aktuální informace naleznete na https://covid.gov.cz/.

Informační linka ke koronaviru 1221 je k dispozici každý den od 8 do 19 hodin. Pro volání ze zahraničních SIM karet můžete využít telefonní číslo +420 226 20 1221.

Zvířata

Vstup se psem či jiným zvířetem je do festivalových prostor povolen, ovšem pouze s náhubkem a vodítkem. Ani páteční program na Slezskoostravském hradě není výjimkou.

Vstupenky na hrad

Jak je již zvykem, i letos se bude konat závěrečný koncert Folkloru bez hranic v pátek na Slezskoostravském hradě. Cena vstupného a další informace jsou zveřejněny na webových stránkách www.slezskoostravskyhrad.cz.

Nenašli jste, co jste hledali? Napište nám.

 festival@fbho.cz