Tiskové zprávy

XXI. ročník - Festival městských folklorních souborů s mezinárodní účastí
FOLKLOR BEZ HRANIC OSTRAVA 2018


Ostrava po roce ožije zahraničním i českým folklorem

Ostrava • Festival Folklor bez hranic Ostrava ve dnech 13. až 17. srpna představí ostravskému publiku umění nejen domácích souborů, ale také exotických folklorních skupin ze zahraničí. Tanečníci a hudebníci budou po pět dní cestovat napříč ostravskými obvody a v pátek festival slavnostně ukončí závěrečným koncertem na Slezskoostravském hradě. Tam vystoupí se samostatným koncertem také kapela Musica Folklorica.

„Návštěvníci se mohou těšit na soubory z Itálie, Indie a Srbska, z domácích to pak bude soubor Bejvávalo z Prahy a již tradičně soubory z ostravského regionu. Letošní specialitou je koncert známé kapely Musica Folklorica z jižní Moravy,“ sdělila prezidentka festivalu Kateřina Macečková. Soubory během svého nabitého programu zatančí v pěti ostravských obvodech – v Moravské Ostravě a Přívozu, Hrabůvce, Mariánských Horách, Porubě a na Slezské Ostravě, dále také na klimkovické kolonádě. „Dětské soubory se v pátek na Slezskoostravském hradě představí již od 16 hodin, v 17 hodin vypukne koncert profesionální kapely Musica Folklorica, která v posledních letech oslovuje čím dál tím širší veřejnost,“ dodala Macečková. Závěrečný festivalový koncert, kde zatančí soubory vystupující po celý týden, začne v 18 hodin.

V pondělí soubory roztančí centrum města, když se vydají průvodem směrem z Husova sadu a vystoupí nejprve na Jiráskově náměstí a následně v obchodním centru Forum Nová Karolina. Večer pak slavnostně zahájí festival koncert na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. V úterý soubory zavítají do Ostravy-Jihu, tam se představí na prostranství před budovou kulturního zařízení K-TRIO. Středeční odpoledne patří Ostravě-Mariánským Horám, přesněji Mariánskému náměstí, a večer kolonádě v Sanatoriích Klimkovice. Ve čtvrtek vystoupí soubory vedle kruhového objezdu na Hlavní třídě a poslední den festivalu se mohou diváci těšit na koncert dětských souborů, Musicu Folkloricu a následující závěrečný koncert festivalu na Slezskoostravském hradě. Ve foyer Nové radnice je v průběhu měsíce srpna již tradičně instalována výstava fotografií Wernera Ullmanna z minulého festivalového ročníku.

Jedním z hlavních cílů festivalu Folklor bez hranic je přiblížit folklor co nejširšímu ostravskému publiku, proto také festival nezůstává na jednom místě a vydává se každý den do jiného městského obvodu. Za pět dní se tanečníci představí nejen při tradičních vystoupeních na náměstích, navštíví ale také domovy pro seniory nebo centrum pro osoby se zdravotním postižením. „Tanečníci letos nabídnou program seniorům v domovech Sluníčko, Korýtko, Slunečnice a Kamenec. Dále navštíví i Centrum pro osoby se zdravotním postižením Čtyřlístek,“ vyjmenovává viceprezidentka festivalu Radana Pavlasová.

Záštitu nad celým festivalem převzal primátor města Ostravy Tomáš Macura. Jednotlivé festivalové dny pak probíhají pod záštitou starostek a starostů obvodů, kterými festival putuje. Festival se uskuteční díky finanční podpoře statutárního města Ostravy, Ministerstva kultury ČR, městských obvodů Moravská Ostrava a Přívoz, Ostrava-Jih, Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky, Ostrava-Poruba.

Festival dále finančně podpořili: Nadace Landek Ostrava a Hyundai Motor Manufactoring Czech s. r. o.

Kontakt:

Kateřina Macečková, prezidentka festivalu, mobil: 728 103 742, e-mail: maceckova@centrum.cz

Radana Pavlasová, místopředsedkyně spolku Folklor bez hranic Ostrava, mobil: 777 195 666, e-mail: radanapavlas@seznam.cz

www.folklorbezhranic.cz
www.facebook.com/folklorbezhranic
---------------------------------------------------------------

Tiskové zprávy

XX. ročník - Festival městských folklorních souborů s mezinárodní účastí
FOLKLOR BEZ HRANIC OSTRAVA 2017

www.folklorbezhranic.cz
www.facebook.com/folklorbezhranic

Ostravu již po dvacáté roztančí folklorní soubory z celého světa

Ostrava • Festival Folklor bez hranic Ostrava letos oslaví své dvacáté jubileum. Ve dnech 14. až 18. srpna představí ostravskému publiku nejen domácí soubory, ale také exotické folklorní skupiny z Ameriky, Asie i Evropy. Ty budou po pět dní cestovat napříč ostravskými obvody a v pátek festival slavnostně ukončí závěrečným koncertem na Slezskoostravském hradě.

„Festival letos navštíví soubory z Kostariky, Taiwanu, Srbska, Francie i Ukrajiny, zapomenout ale nesmíme ani na ty domácí, konkrétně Mateník z Prahy a Slovácký krúžek z Brna. Již tradičně se představí také kolektivy z ostravského regionu,“ řekla prezidentka festivalu Kateřina Macečková, která stojí v čele již od jeho založení. Soubory během svého nabitého programu zatančí v pěti ostravských obvodech – v Moravské Ostravě a Přívozu, Hrabůvce, Mariánských Horách, Porubě a na Slezské Ostravě. „V pátek se na Slezskoostravském hradě nejprve představí dětské soubory a v 18 hodin začne slavnostní závěrečný festivalový koncert. Na hradě vždy panuje přátelská, až rodinná atmosféra, diváci si v krásném prostředí užívají poslední chvíle festivalu,“ dodává Macečková.

V pondělí soubory zatančí nejprve v obchodním centru Forum Nová Karolina, poté se přesunou na Masarykovo náměstí, kde vystoupí v rámci akce Písek v centru, představí se také na Jiráskově náměstí. Večer pak slavnostně zahájí festival koncertem na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. V úterý soubory zavítají do Ostravy-Jihu, tam roztančí prostranství před budovou kulturního zařízení K-TRIO. Středeční odpoledne patří Ostravě-Mariánským Horám, přesněji Mariánskému náměstí, a večer kolonádě v Sanatoriích Klimkovice. Ve čtvrtek vystoupí soubory vedle kruhového objezdu na Hlavní třídě a poslední den festivalu se mohou diváci těšit na koncert dětských souborů a následující závěrečný koncert festivalu. Ve foyer Nové radnice je v průběhu měsíce srpna již tradičně instalována výstava fotografií Wernera Ullmanna z minulého festivalového ročníku.

Folklor bez hranic má ve svém programu kromě tradičních vystoupení na náměstích také návštěvy domovů pro seniory nebo centra pro osoby se zdravotním postižením. „Náš festival se od ostatních liší v tom, že se snaží jít co nejblíže k lidem, cestuje po městě a umožňuje tak program shlédnout i divákům, kteří by jinak podobnou možnost neměli,“ uvedla místopředsedkyně spolku Folklor bez hranic Radana Pavlasová. S účastníky festivalu se mohou diváci setkat také ve dvou průvodech – čtvrteční prochází porubskou Hlavní třídou, páteční pak putuje centrem Ostravy. „Průvody městem dostávají tanečníky a diváky do bezprostřední blízkosti. Často se stává, že překvapení kolemjdoucí náš průvod doprovodí až k pódiu, kde následně shlédnou celý koncert,“ vysvětlila Pavlasová.

Záštitu nad celým festivalem převzal primátor města Ostravy Tomáš Macura. Jednotlivé festivalové dny pak probíhají pod záštitou starostek a starostů obvodů, kterými festival putuje. Festival se uskuteční díky finanční podpoře statutárního města Ostravy, Ministerstva kultury ČR, městských obvodů Moravská Ostrava a Přívoz, Ostrava-Jih, Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky, Ostrava-Poruba.

Kontakt:

Kateřina Macečková, prezidentka festivalu, mobil: 728 103 742, e-mail: maceckova@centrum.cz

Radana Pavlasová, místopředsedkyně spolku Folklor bez hranic Ostrava, mobil: 777 195 666, e-mail: radanapavlas@seznam.cz

---------------------------------------------------------------

Tiskové zprávy

XIX. ročník - Festival městských folklorních souborů s mezinárodní účastí
FOLKLOR BEZ HRANIC OSTRAVA 2016

www.folklorbezhranic.cz
www.facebook.com/folklorbezhranic

Třetí srpnový týden, ve dnech 15. – 19. srpna 2016, pořádá spolek Folklor bez hranic Ostrava spolu se Souborem lidových písní a tanců Hlubina festival městských folklorních souborů s mezinárodní účastí Folklor bez hranic Ostrava 2016. Spolupořadateli tohoto letního svátku folkloru jsou Lidová konzervatoř a Múzická škola v Ostravě, Folklorní sdružení ČR, Komorní scéna Aréna, Středisko volného času Korunka v Ostravě-Mariánských Horách spolu s DTO CZ v Ostravě-Mariánských Horách.
Záštitu nad celým festivalem převzal primátor města Ostravy Tomáš Macura. Jednotlivé festivalové dny pak probíhají pod záštitou starostek a starostů obvodů, kterými festival putuje.
Festival se uskuteční díky finanční podpoře statutárního města Ostravy, Ministerstva kultury ČR, městských obvodů Moravská Ostrava a Přívoz, Ostrava-Jih, Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky.
Partneři: Janáčkova konzervatoř a Gymnázium v Ostravě, Ostravské výstavy, Forum Nová Karolina, Ostravské muzeum
Sponzoři: RELY servis s.r.o., Česká průmyslová zdravotní pojišťovna
Mediálními partnery jsou Český rozhlas Ostrava, TV Fabex, Televize NOE, Hitrádio Orion, Radio Proglas, časopis Program

Folklor bez hranic Ostrava je přidruženým členem české sekce CIOFF, Mezinárodní rady organizátorů folklorních festivalů a lidového umění.

Vedle folklorních souborů z Ostravy (Fogáš, Hlubina, Hlubinka, Holúbek, Krasničanek, Ševčík) se festivalu zúčastní folklorní soubor Žerotín ze Strážnice, romská taneční skupina Cikne Čhave z Nového Jičína a zahraniční soubory z Indonésie, Sicílie, Slovenska a Polska. Folklor bez hranic Ostrava 2016 letos propojí své festivalové koncerty v centru města s Olympijským parkem na Masarykově náměstí a Černé louce.

Festival zahájí primátor statutárního města Ostravy v pondělí 15. srpna ve 14.00 hodin přijetím zástupců zúčastněných souborů v Nové radnici. Ostravané se potěší téhož dne od 15.30 hodin přehlídkou zahraničních folklorních souborů a souboru Žerotín v prostorách Fora Nová Karolina a od 16.30 v rámci Olympijského parku na Masarykově náměstí v centru města. V případě deště se koncert na Masarykově náměstí neuskuteční. Dvouhodinový slavnostní zahajovací koncert začne v 19.00 hodin na velkém pódiu Olympijského parku na Černé louce. Spolu s hostitelským souborem Hlubina vystoupí soubor Žerotín ze Strážnice a zahraniční hosté festivalu.

Druhý festivalový den, úterý 16. srpna v 10.30 hod., vystoupí folklorní soubory v Centru pro osoby se zdravotním postižením Čtyřlístek v Ostravě-Muglinově a v Domovech pro seniory Korýtko v Ostravě-Zábřehu a Sluníčko v Ostravě-Vítkovicích. Program bude pokračovat festivalovým koncertem od 16.30 hodin na prostranství před K-Triem v Ostravě-Hrabůvce.

Ve středu 17. srpna se Folklor bez hranic Ostrava 2016 přesune na Mariánském náměstí v Ostravě-Mariánských Horách, kde folklorní soubory předvedou své umění opět od 16.30 hodin. V 19.00 hodin se představí soubory z Lodži a ze Strážnice na lázeňské kolonádě v Klimkovicích.

Čtvrtý festivalový den, čtvrtek 18. srpna, patří městskému obvodu Ostrava-Poruba. V 10.30 hodin vystoupí soubory v domově pro seniory Slunečnice na Opavské ulici, ale zároveň také v domově pro seniory Kamenec ve Slezské Ostravě. V 16.00 hodin vyjde z Alšova náměstí v Ostravě-Porubě pestrobarevný festivalový průvod ke kruhovému objezdu na Hlavní třídě a festivalový koncert začne na pódiu u kruhového objezdu tradičně od 16.30. hod.

V závěrečném pátém festivalovém dni, v pátek 19. srpna, se Folklor bez hranic Ostrava 2016 vrací do centra města. Krojovaný průvod (v případě deště se neuskuteční) se od 15.30 hodin vydá, s krátkými tanečními zastávkami, z Husova sadu do centra města. Účinkující i diváci mohou spolu se soubory dojít na Slezskoostravský hrad, kde od 17.00 hodin vystoupí dětské folklorní kolektivy a v 18.00 hodin vyvrcholí festival závěrečným koncertem. Bohaté občerstvení bude součástí příjemně stráveného večera.

Ve foyer Nové radnice je v průběhu měsíce srpna již tradičně instalována výstava fotografií z minulého festivalového ročníku.

Pro účinkující soubory je připraven také zajímavý doprovodný program. Vedle společného tanečního workshopu jsou to prohlídky města a exkurze. Pořadatelé věří, že připravené koncerty oživí letní atmosféru města a městských sídlišť a zpříjemní obyvatelům Ostravy letní dny a podvečery.

Kontakt:

Kateřina Macečková, prezidentka festivalu, mobil: 728 103 742, e-mail: maceckova@centrum.cz

Radana Pavlasová, místopředsedkyně spolku Folklor bez hranic Ostrava, mobil: 777 195 666, e-mail: radanapavlas@seznam.cz
Tiskové zprávy

XVIII. ročník - Festival městských folklorních souborů s mezinárodní účastí
FOLKLOR BEZ HRANIC OSTRAVA 2015

Ve dnech 17. – 21. srpna 2015 pořádá občanské sdružení Folklor bez hranic Ostrava spolu se Souborem lidových písní a tanců Hlubina festival městských folklorních souborů s mezinárodní účastí Folklor bez hranic Ostrava 2015. Spolupořadateli jsou Lidová konzervatoř a Múzická škola v Ostravě, Folklorní sdružení ČR, Komorní scéna Aréna, Středisko volného času Korunka v Ostravě-Mariánských Horách spolu s Domem techniky v Ostravě-Mariánských Horách.
Záštitu nad celým festivalem převzal primátor města Ostravy Tomáš Macura. Jednotlivé dny pak zaštiťují starostky a starostové obvodů, kterými festival putuje.
Folklor bez hranic Ostrava je přidruženým členem české sekce CIOFF.
Festival se uskuteční za finanční podpory statutárního města Ostravy, Ministerstva kultury ČR, městských obvodů Moravská Ostrava a Přívoz, Ostrava-Jih, Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky, Ostrava-Poruba.
Partneři: Janáčkova konzervatoř a Gymnázium v Ostravě, Ostravské výstavy, Forum Nová Karolina
Sponzoři: RELY servis s.r.o., Tonak a.s., Česká průmyslová zdravotní pojišťovna
Mediálními partnery jsou Český rozhlas Ostrava, TV Fabex, Televize NOE, Hitrádio Orion, Radio Proglas, časopis Program

Vedle folklorních souborů a muzik z Ostravy (Hlubina, Hlubinka, Heleny Salichové, Ševčík, Lipka) se festivalu zúčastní skupina verbířů z Jižní Moravy pod vedením Rudolfa Tučka, taneční pár manželů Čechových ze souboru Slezan z Českého Těšína, dětský folklorní soubor Grunik z Ostravice a zahraniční soubory z Indonésie, Gruzie, Maďarska, Mexika a Polska.
Folklor bez hranic Ostrava 2015 v letošním roce připomíná 120. výročí od narození spisovatelky, malířky a grafičky, sběratelky folkloru Heleny Salichové a 85. narozeniny hudebního skladatele Jaromíra Dadáka. Hluboce nás zarmoutil odchod malíře Karla Harudy. Stál u zrodu festivalu, kterému věnoval grafickou podobu jeho názvu. Zemřel v den svých 90. narozenin 31. 7. 2015. Těšili jsme se na společné festivalové chvíle.

Festival zahájí primátor statutárního města Ostravy v pondělí 17. srpna v 14.00 hodin přijetím zástupců zúčastněných souborů v Nové radnici. Ostravané se potěší téhož dne od 15.30 hodin přehlídkou zahraničních folklorních souborů v prostorách Fora Nová Karolina a od 16.30 na Jiráskově náměstí v centru města. V případu deště se koncert na Jiráskově náměstí neuskuteční. Slavnostní zahajovací koncert začne v 19.30 hodin v sále Janáčkovy konzervatoře a Gymnázia v Ostravě vystoupením hostitelského souboru Hlubina, Slezského souboru Heleny Salichové, tanečního páru souboru Slezan z Českého Těšína a zahraničních hostů festivalu.
Druhý festivalový den, úterý 18. srpna v 10.30 hod., vystoupí soubory v Centru pro osoby se zdravotním postižením Čtyřlístek v Ostravě-Muglinově a v Domovech pro seniory v Ostravě-Jihu a Ostravě-Vítkovicích. Program bude pokračovat od 16.30 hodin na prostranství před K-Triem v  Ostravě-Jihu.
Středa 19. srpna patří festivalovému koncertu na Mariánském náměstí v Ostravě-Mariánských Horách, opět od 16.30 hodin. V 19.00 hodin se představí dva zahraniční kolektivy na lázeňské kolonádě v Klimkovicích.
Čtvrtý festivalový den, čtvrtek 20. srpna, patří městskému obvodu Ostrava-Poruba. V 10.30 hodin vystoupí soubory v domově pro seniory Slunečnice na Opavské ulici, ale zároveň také v domově pro seniory Kamenec ve Slezské Ostravě. V 16.00 hodin vyjde z Alšova náměstí v Ostravě-Porubě festivalový průvod ke kruhovému objezdu na Hlavní třídě a festivalový koncert začne opět od 16.30. hod. na pódiu u kruhového objezdu.
Závěrečný pátý festivalový den, pátek 21. srpna, bude patřit obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Krojovaný průvod se od 15.30 hodin vydá, s krátkými tanečními zastávkami, od Trojhalí do centra města. Účinkující i diváci mohou spolu se soubory dojít na Slezskoostravský hrad, kde od 17.00 hodin vystoupí dětské folklorní kolektivy a v 18.00 hodin vyvrcholí festival závěrečným koncertem. Bohaté občerstvení bude součástí příjemně stráveného večera.

Ve foyer Nové radnice bude letos, v průběhu měsíce srpna, také instalována výstava fotografií z minulého festivalového ročníku.

Pro účinkující soubory je připraven také zajímavý doprovodný program. Pořadatelé věří, že připravené koncerty oživí letní atmosféru města a městských sídlišť a zpříjemní obyvatelům Ostravy letní dny a podvečery.

Kontakt:

Kateřina Macečková, prezidentka festivalu, mobil: 728 103 742, e-mail: maceckova@centrum.cz

Dana Skálová, tajemnice festivalu: mobil: 734 447 416, e-mail: dana.skal@seznam.cz
Tiskové zprávy

XVII. ročník - Festival městských folklorních souborů s mezinárodní účastí
FOLKLOR BEZ HRANIC OSTRAVA 2014

Ve dnech 11. – 15. srpna 2014 pořádá občanské sdružení Folklor bez hranic Ostrava spolu se Souborem lidových písní a tanců Hlubina festival městských folklorních souborů s mezinárodní účastí Folklor bez hranic Ostrava 2014. Spolupořadateli jsou Folklorní sdružení ČR, Folklorní sdružení Ostrava, Komorní scéna Aréna, Lidová konzervatoř a Múzická škola v Ostravě, Středisko volného času Korunka  v Ostravě-Mariánských Horách spolu s Domem techniky v Ostravě-Mariánských Horách.
Záštitu nad celým festivalem převzal primátor města Ostravy Petr Kajnar. Jednotlivé dny pak zaštiťují starostové obvodů, kterými festival putuje.
Folklor bez hranic Ostrava je přidruženým členem české sekce CIOFF a Národní sekce I.O.V.
Festival se uskuteční za finanční podpory statutárního města Ostravy, Ministerstva kultury ČR, ArcelorMittal Ostrava a.s., Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Folklorního sdružení ČR, městských obvodů Moravská Ostrava a Přívoz, Ostrava-Jih, Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky, Ostrava-Poruba.
Partneři: Janáčkova konzervatoř a Gymnázium v Ostravě, Ostravské výstavy, OSA
Sponzoři: Budweiser Budvar, Pavlas Trust s.r.o.
Mediálními partnery jsou, TV Fabex, Televize NOE, Rádio Proglas, časopis Program, Mediatel, Borovice - informační centrum, Klub českých turistů, Turistická prezentace, Dětská tisková agentura, Literární noviny
Vedle folklorních souborů a muzik z Ostravy (Hlubina, Hlubinka, Holúbek, Odra, Ševčík) se festivalu zúčastní Plzeňský MLS – malý lidový soubor, Gajdoši Brno, Veronika Kačo a Cikne Čhave z Nového Jičína, CM Pramínky z Kopřivnice, Úsměv a Vrtek z Opavy a zahraniční soubory z Běloruska, Francie, Gruzie, Indie a Polska.
Folklor bez hranic Ostrava 2014 v letošním roce připomíná 160. výročí narození Leoše Janáčka.

Festival zahájí primátor statutárního města Ostravy v pondělí 11. srpna v 14.00 hodin přijetím zástupců zúčastněných souborů v Nové radnici. Ostravané se potěší téhož dne od 16.00 hodin přehlídkou zahraničních folklorních souborů na Jiráskově náměstí v centru města. Slavnostní zahajovací koncert začne v 19.30 hodin v sále Janáčkovy konzervatoře a Gymnázia v Ostravě vystoupením hostitelského souboru Hlubina a zahraničních hostů festivalu.
Druhý festivalový den, úterý 12. srpna v 10.30 hod. vystoupí soubory v Centru pro osoby se zdravotním postižením Čtyřlístek v Ostravě-Muglinově a v Domovech pro seniory v Ostravě-Jihu a Ostravě-Vítkovicích. Program bude pokračovat od 16.30 hodin na prostranství před K-Triem v  Ostravě-Jihu.
Středa 13. srpna patří festivalovému koncertu na Mariánskohorském náměstí v Ostravě-Mariánských Horách, opět od 16.30 hodin. V 19.00 hodin se představí některé kolektivy na lázeňské kolonádě v Klimkovicích.
Čtvrtý festivalový den, čtvrtek 14. srpna, patří městskému obvodu Ostrava-Poruba V 10.30 hodin vystoupí soubory v domově pro seniory Slunečnice na Opavské ulici. V 16.00 hodin vyjde z Alšova náměstí v Ostravě-Porubě festivalový průvod ke kruhovému objezdu na Hlavní třídě a festivalový koncert začne opět od 16.30. hod. na pódiu u kruhového objezdu.
Závěrečný pátý festivalový den, pátek 15. srpna, bude patřit obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Průvod souborů projde od 16.00 hodin centrem města. Účinkující i diváci mohou spolu se soubory dojít na Slezskoostravský hrad, kde od 17.00 hodin vystoupí dětské folklorní kolektivy a v 18.00 hodin vyvrcholí festival závěrečným koncertem. Bohaté občerstvení bude součástí příjemně stráveného večera.

Pro účinkující soubory je připraven také zajímavý doprovodný program. Pořadatelé věří, že připravené koncerty oživí letní atmosféru města a městských sídlišť a zpříjemní obyvatelům Ostravy letní dny a podvečery.

Kontakt:

folklor.ostrava@seznam.cz

Kateřina Macečková, prezidentka festivalu, mobil: 728 103 742, e-mail: maceckova@centrum.cz

Dana Skálová, tajemnice festivalu: mobil: 734 447 416, e-mail: dana.skal@seznam.cz
Tiskové zprávy

XVI. ročník - Festival městských folklorních souborů s mezinárodní účastí
FOLKLOR BEZ HRANIC OSTRAVA 2013

Ve dnech 12. – 16. srpna 2013 pořádá občanské sdružení Folklor bez hranic Ostrava spolu se Souborem lidových písní a tanců Hlubina festival městských folklorních souborů s mezinárodní účastí Folklor bez hranic Ostrava 2013. Spolupořadateli jsou Folklorní sdružení ČR, Folklorní sdružení Ostrava, Komorní scéna Aréna, Lidová konzervatoř a Múzická škola v Ostravě, Středisko volného času Korunka  v Ostravě-Mariánských Horách spolu s Domem techniky v Ostravě-Mariánských Horách.
Záštitu nad celým festivalem převzali primátor města Ostravy Petr Kajnar a hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák. Jednotlivé dny pak zaštiťují starostové obvodů, kterými festival putuje.
Festival se uskuteční za finanční podpory statutárního města Ostravy, Arcelor Mittal, Ministerstva kultury ČR, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Folklorního sdružení ČR, městských obvodů Moravská Ostrava a Přívoz, Ostrava-Jih, Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky, Ostrava-Poruba.
Partneři: Janáčkova konzervatoř a Gymnázium v Ostravě, Ostravské výstavy, OSA
Sponzoři: Budweiser Budvar, Kofola, Chevrolet- Pavlas Trust
Mediálními partnery jsou Český rozhlas, Český rozhlas Ostrava, Česká televize - studio Ostrava, TV Fabex, Televize NOE, Rádio Proglas, časopis Program, Mediatel, Borovice - informační centrum, Klub českých turistů, Turistická prezentace, Dětská tisková agentura, Literární noviny.
Kromě folklorních souborů a muzik z Ostravy (Dětský soubor Heleny Salichové, Hlubina, Hlubinka, Holúbek, SSPT Heleny Salichové, Ševčík, Odra) se festivalu zúčastní dudácká muzika Bulácí z Mrákova, Folklorní studio Buchlovice a zahraniční soubory z Číny, Itálie, Mexika, Slovenska a Turecka.

Festival zahájí primátor statutárního města Ostravy v pondělí 12. srpna v 14.00 hodin přijetím zástupců zúčastněných souborů v Nové radnici. Ostravané se potěší téhož dne od 16.00 hodin přehlídkou zahraničních folklorních souborů na Jiráskově náměstí v centru města. Slavnostní zahajovací koncert začne v 19.30 hodin v sále Janáčkovy konzervatoře a Gymnázia v Ostravě vystoupením hostitelského souboru Hlubina a většiny zahraničních hostů festivalu.
Druhý festivalový den, úterý 13. srpna v 10.30 hod. vystoupí soubory v Centru pro osoby se zdravotním postižením Čtyřlístek v Ostravě-Muglinově a v Domovech pro seniory v Ostravě-Jihu a Ostravě-Vítkovicích. Program bude pokračovat od 16.30 hodin na prostranství před K-Triem v  Ostravě-Jihu.
Středa 14. srpna patří festivalovému koncertu na Mariánskohorském náměstí v Ostravě-Mariánských Horách, opět od 16.30 hodin. V 19.00 hodin se představí některé kolektivy na lázeňské kolonádě v Klimkovicích.
Čtvrtý festivalový den, čtvrtek 15. srpna, patří městskému obvodu Ostrava-Poruba V 10.30 hodin vystoupí soubory v domově pro seniory Slunečnice na Opavské ulici. V 16.00 hodin vyjde z Alšova náměstí v Ostravě-Porubě festivalový průvod ke kruhovému objezdu na Hlavní třídě a festivalový koncert začne opět od 16.30. hod. na pódiu u kruhového objezdu.
Závěrečný pátý festivalový den, pátek 16. srpna, bude patřit obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Průvod souborů projde od 16.00 hodin centrem města. Účinkující i diváci mohou spolu se soubory dojít na Slezskoostravský hrad, kde od 17.00 hodin vystoupí dětské folklorní kolektivy a v 18.00 hodin vyvrcholí festival závěrečným koncertem. Bohaté občerstvení bude součástí příjemně stráveného večera.
Ve foyer Nové radnice bude letos, v průběhu měsíce srpna, také instalována výstava fotografií z minulého festivalového ročníku.

Pro účinkující soubory je připraven také zajímavý doprovodný program. Pořadatelé věří, že připravené programy oživí letní atmosféru města a městských sídlišť a zpříjemní obyvatelům Ostravy letní dny a podvečery.

Kontakt:

Kateřina Macečková, prezidentka festivalu, mobil: 728 103 742, e-mail: maceckova@centrum.cz
Dana Skálová, tajemnice festivalu: mobil: 734 447 416, e-mail: dana.skal@seznam.cz
XV. ročník - Festival městských folklorních souborů s mezinárodní účastí
FOLKLOR BEZ HRANIC OSTRAVA 2012

Ve dnech 13. – 17. srpna 2012 pořádá občanské sdružení Folklor bez hranic Ostrava spolu se Souborem lidových písní a tanců Hlubina festival městských folklorních souborů s mezinárodní účastí Folklor bez hranic Ostrava 2012. Spolupořadateli jsou Folklorní sdružení ČR, Folklorní sdružení Ostrava, Komorní scéna Aréna, Lidová konzervatoř a Múzická škola v Ostravě, Středisko volného času Korunka v Ostravě-Mariánských Horách spolu s Domem techniky v Ostravě-Mariánských Horách.
Záštitu nad celým festivalem převzali primátor města Ostravy Petr Kajnar a hejtman Moravskoslezského kraje Jaroslav Palas. Jednotlivé dny pak zaštiťují starostové obvodů, kterými festival putuje.
Festival se uskuteční za finanční podpory statutárního města Ostravy, Ministerstva kultury ČR, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Folklorního sdružení ČR, městských obvodů Moravská Ostrava a Přívoz, Ostrava-Jih, Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky, Ostrava-Poruba.
Partneři: Janáčkova konzervatoř a Gymnázium v Ostravě, Ostravské výstavy, OSA.
Sponzoři: Budweiser Budvar, Kofola.
Mediálními partnery jsou Český rozhlas, Český rozhlas Ostrava, Česká televize - studio Ostrava, TV Fabex, Televize NOE, Rádio Proglas, časopis Program, Zlaté Stránky, Borovice - informační centrum, Klub českých turistů, Turistická prezentace, Dětská tisková agentura, Avízo, Literární noviny.
Kromě folklorních souborů a muzik z Ostravy (Hlubina, Hlubinka, Holúbek, Krasničanek, SSPT Heleny Salichové, Ševčík) se festivalu zúčastní folklorní soubory Klas z Kralic na Hané, Ondřejnica – Pozdní sběr ze Staré Vsi nad Ondřejnicí, manželé Pitterovi z Prahy a zahraniční soubory z Cookových ostrovů, Dánska, Chorvatska, Polska a Srbska.

Festival zahájí primátor statutárního města Ostravy v pondělí 13. srpna v 14.00 hodin přijetím zástupců zúčastněných souborů v Nové radnici. Ostravané se potěší téhož dne od 16.00 hodin přehlídkou zahraničních folklorních souborů na Jiráskově náměstí v centru města. Slavnostní zahajovací koncert začne v 19.30 hodin v sále Janáčkovy konzervatoře a Gymnázia v Ostravě vystoupením hostitelského souboru Hlubina a většiny zahraničních hostů festivalu.
Druhý festivalový den, úterý 14. srpna v 10.30 hod. vystoupí soubory v Centru pro osoby se zdravotním postižením Čtyřlístek v Ostravě-Muglinově a v Domovech pro seniory v Ostravě-Jihu a Ostravě-Vítkovicích. Program bude pokračovat od 16.30 hodin na prostranství před K-Triem v Ostravě-Jihu.
Středa 15. srpna patří festivalovému koncertu na Mariánskohorském náměstí v Ostravě-Mariánských Horách, opět od 16.30 hodin. V 19.00 hodin se představí některé kolektivy na lázeňské kolonádě v Klimkovicích.
Čtvrtý festivalový den, čtvrtek 16. srpna, patří městskému obvodu Ostrava-Poruba V 10.30 hodin vystoupí soubory v domě pro seniory Slunečnice na Opavské ulici. Festivalový průvod vyjde od Domu kultury Poklad v Ostravě-Porubě k pódiu na Hlavní třídě a koncert začne opět od 16.30. hod. na pódiu u kruhového objezdu.
Závěrečný pátý festivalový den, pátek 17. srpna, bude patřit obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Průvod souborů projde od 16.00 hodin centrem města. Účinkující i diváci mohou spolu se soubory dojít na Slezskoostravský hrad, kde od 17.00 hodin vystoupí dětské folklorní kolektivy a v 18.00 hodin se uskuteční závěrečný festivalový koncert. Bohaté občerstvení bude součástí příjemně stráveného večera.
Ve foyer Nové radnice bude letos, v průběhu měsíce srpna, také instalována výstava fotografií z minulého festivalového ročníku.

Pro účinkující soubory je připraven také zajímavý doprovodný program. Pořadatelé věří, že připravené programy oživí letní atmosféru města a městských sídlišť a zpříjemní obyvatelům Ostravy letní dny a podvečery.

Kontakt:

Kateřina Macečková, prezidentka festivalu, mobil: 728 103 742,
e-mail:maceckova@centrum.cz
Dana Skálová, tajemnice festivalu: mobil: 734 447 416, e-mail: folklor.ostrava@seznam.cz
Filip Jedelský, místopředseda občanského sdružení Folklor bez hranic Ostrava: mobil: 728 801 168, e-mail: folklor.ostrava@seznam.cz
XIV. ročník - Festival městských folklorních souborů s mezinárodní účastí
FOLKLOR BEZ HRANIC OSTRAVA 2011

Ve dnech 15. – 19. srpna 2011 pořádá občanské sdružení Folklor bez hranic Ostrava spolu se Souborem lidových písní a tanců Hlubina festival městských folklorních souborů s mezinárodní účastí Folklor bez hranic Ostrava 2011. Spolupořadateli jsou Folklorní sdružení ČR, Folklorní sdružení Ostrava, Komorní scéna Aréna, Lidová konzervatoř a Múzická škola v Ostravě, Dům kultury Poklad v Ostravě-Porubě, Středisko volného času Korunka v Ostravě-Mariánských Horách spolu s Domem techniky v Ostravě-Mariánských Horách.
Záštitu nad celým festivalem převzali primátor města Ostravy Petr Kajnar a hejtman Moravskoslezského kraje Jaroslav Palas. Jednotlivé dny pak zaštiťují starostové obvodů, kterými festival putuje.
Festival se uskuteční za finanční podpory statutárního města Ostravy, Ministerstva kultury ČR, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Folklorního sdružení ČR, městských obvodů Moravská Ostrava a Přívoz, Ostrava-Jih, Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky, Ostrava-Poruba.
Partneři: Janáčkova konzervatoř a Gymnázium v Ostravě, Ostravské výstavy, OSA
Sponzoři: KIMEX Group, Budweiser Budvar, Kofola
Mediálními partnery jsou Český rozhlas, Český rozhlas Ostrava, Česká televize - studio Ostrava, Televize NOE, TV Fabex, Rádio Proglas, časopis Program, Zlaté Stránky, Borovice - informační centrum, Klub českých turistů, Turistická prezentace, Dětská tisková agentura, Zlaté stránky
Kromě folklorních souborů a muzik z Ostravy (Hlubina, Hlubinka, Holúbek, Ševčík) se festivalu zúčastní folklorní soubory Žerotín ze Strážnice, Ischias a Úsměv z Opavy, Ostravička z Frýdku-Místku a zahraniční soubory z Estonska, Francie, Polska, Ruska a Slovenska.

Festival zahájí primátor statutárního města Ostravy v pondělí 15. srpna v 14.00 hodin přijetím zástupců zúčastněných souborů v Nové radnici. Ostravané se potěší téhož dne od 16. hodin přehlídkou zahraničních folklorních souborů na Jiráskově náměstí v centru města. Slavnostní zahajovací koncert začne v 19.30 hodin v sále Janáčkovy konzervatoře a Gymnázia v Ostravě vystoupením hostitelského souboru Hlubina a zahraničních hostů festivalu.
Druhý festivalový den, úterý 16. srpna v 10.30 hod. vystoupí soubory v Centru pro osoby se zdravotním postižením Čtyřlístek v Ostravě-Muglinově a v Domovech pro seniory v Ostravě-Jihu a Ostravě-Vítkovicích. Program bude pokračovat od 16.30 hodin na prostranství před K-Triem v Ostravě-Jihu.
Středa 17. srpna patří festivalovému koncertu na Mariánskohorském náměstí v Ostravě-Mariánských Horách, opět od 16.30 hodin.
Čtvrtý festivalový den, čtvrtek 18. srpna, patří městskému obvodu Ostrava-Poruba a lázním Klimkovice. V 10.30 hodin vystoupí soubory v domě pro seniory Slunečnice na Opavské ulici. Festivalový průvod vyjde od Domu kultury Poklad v Ostravě-Porubě k pódiu na Hlavní třídě a koncert začne opět od 16.30. hod. na pódiu u kruhového objezdu. V 19.00 hodin se představí některé kolektivy na lázeňské kolonádě v Klimkovicích.
Závěrečný pátý festivalový den, pátek 19. srpna, bude patřit obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Průvod souborů projde od 16.00 hodin centrem města. Účinkující i diváci mohou spolu se soubory dojít na Slezskoostravský hrad, kde od 17.00 hodin vystoupí dětské folklorní kolektivy a v 18.00 hodin se uskuteční závěrečný festivalový koncert. Bohaté občerstvení bude součástí příjemně stráveného večera. Na Slezskoostravském hradě bude letos, v průběhu měsíce srpna, také instalována výstava fotografií z minulého festivalového ročníku.

Pro účinkující soubory je připraven také zajímavý doprovodný program. Pořadatelé věří, že připravené programy oživí letní atmosféru města a městských sídlišť a zpříjemní obyvatelům Ostravy letní dny a podvečery.|

Kontakt:

Kateřina Macečková, prezidentka festivalu, mobil: 728 103 742,
e-mail:maceckova@centrum.cz
Dana Skálová, tajemnice festivalu: mobil: 734 447 416, e-mail: dana.skal@seznam.cz
Filip Jedelský, místopředseda občanského sdružení Folklor bez hranic Ostrava: mobil: 608 800 402, e-mail: folklor.ostrava@seznam.cz
XIII. ročník - Festival městských folklorních souborů s mezinárodní účastí
FOLKLOR BEZ HRANIC OSTRAVA 2010

Ve dnech 16. – 20. srpna 2010 pořádají občanská sdružení Společnost pro kulturu a umění v Ostravě spolu se Souborem lidových písní a tanců Hlubina festival městských folklorních souborů s mezinárodní účastí Folklor bez hranic Ostrava 2010. Spolupořadateli jsou Folklorní sdružení ČR, Folklorní sdružení Ostrava, Komorní scéna Aréna, Lidová konzervatoř a Múzická škola v Ostravě, Dům kultury Poklad v Ostravě-Porubě, Středisko volného času Korunka v Ostravě-Mariánských Horách spolu s Domem techniky v Ostravě-Mariánských Horách.
Záštitu nad celým festivalem převzali primátor města Ostravy Petr Kajnar a hejtman Moravskoslezského kraje Jaroslav Palas. Jednotlivé dny pak zaštiťují starostové obvodů, kterými festival putuje.
Festival se uskuteční za finanční podpory statutárního města Ostravy, Ministerstva kultury ČR, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Folklorního sdružení ČR, městských obvodů Moravská Ostrava a Přívoz, Ostrava-Jih, Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky, Ostrava-Poruba..
Partneři : Janáčkova konzervatoř a Gymnázium v Ostravě, Ostravské výstavy, Relax v podhůří Beskyd, OSA, Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, Borovice- informační centrum, Klub českých turistů, Turistická prezentace, Dětská tisková agentura, Radio Proglas, Zlaté stránky,
Sponzoři : KIMEX Group, Budweiser Budvar, Kofola
Hlavním mediálním partnerem festivalu je televize NOE, která bude z jeho průběhu připravovat každodenní festivalová zpravodajství, zaznamená celý dětský program a závěrečný koncert odvysílá v přímém přenosu. Mediálními partnery jsou Česká televize, studio Ostrava, Český rozhlas Ostrava a časopis Program.
Kromě folklorních souborů a muzik z Ostravy (Hlubina, Hlubinka, Holúbek, Krasničánek, Slezský soubor Heleny Salichové, Dětský soubor Heleny Salichové, Ševčík) se festivalu zúčastní folklorní soubory Májek z Brna, Ischias a Úsměv z Opavy, romský soubor Cikne Čhave z Nového Jičína a zahraniční soubory z Chorvatska (Česká beseda), Kapverdských ostrovů, Ruska, Slovenska. a Turecka.

Festival zahájí primátor statutárního města Ostravy v pondělí 16. srpna ve 14.00 hodin přijetím zástupců zúčastněných souborů v Nové radnici, kde bude rovněž instalována výstava fotografií z minulého festivalového ročníku, která potrvá do 28. srpna 2010. Ostravané se potěší téhož dne od 16. hodin přehlídkou zahraničních folklorních souborů na Masarykově náměstí v centru města. Slavnostní zahajovací koncert začne v 19.30 hodin v sále Janáčkovy konzervatoře a Gymnázia v Ostravě vystoupením hostitelského souboru Hlubina a zahraničních hostů festivalu.
Druhý festivalový den, úterý 17. srpna v 10.30 hod. vystoupí soubory v Centru pro osoby se zdravotním postižením Čtyřlístek v Ostravě-Muglinově a v Domovech pro seniory v Ostravě-Jihu a Ostravě-Vítkovicích. Program bude pokračovat od 16.30 hodin na prostranství před K-Triem v Ostravě-Jihu.
Středa 18. srpna patří festivalovému koncertu na Mariánskohorském náměstí v Ostravě-Mariánských Horách, opět od 16.30 hodin.
Čtvrtý festivalový den, čtvrtek 19. srpna, patří městskému obvodu Ostrava-Poruba a koncertu v Kulturním domě ve Štramberku. V 10.30 hodin vystoupí soubory v domě pro seniory Slunečnice na Opavské ulici. Festivalový průvod vyjde od Domu kultury Poklad v Ostravě-Porubě k pódiu na Hlavní třídě a koncert začne opět od 16.30. hod. na pódiu u kruhového objezdu. V 19.00 hodin se představí některé kolektivy v Kulturním domě ve Štramberku.
Závěrečný pátý festivalový den, pátek 20. srpna, bude patřit obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Průvod souborů projde od 16.00 hodin centrem města. Účinkující i diváci mohou spolu se soubory dojít na Slezskoostravský hrad, kde od 17.00 hodin vystoupí dětské folklorní kolektivy a v 18.00 hodin se uskuteční závěrečný festivalový koncert. Bohaté občerstvení bude součástí příjemně stráveného večera. Festival Folklor bez hranic Ostrava 2010 v letošním roce připomíná několik, pro ostravské folklorní dění významných, výročí. Vedle 80. narozenin hudebního skladatele Jaromíra Dadáka a 115. výročí narození spisovatelky Heleny Salichové to jsou také šedesátiny Moravského folklorního souboru Ševčík.
Podpora městu Ostravě v jeho kandidatuře na titul Evropské hlavní město kultury v roce 2015 je vyjádřena v dalších festivalových programech na Masarykově náměstí ve středu 18. a v pátek 20. srpna od 15.00 do 16.30 hodin.
Pro účinkující soubory je připraven také zajímavý doprovodný program. Pořadatelé věří, že připravené programy oživí letní atmosféru města a městských sídlišť a zpříjemní obyvatelům Ostravy letní dny a podvečery.|

Kontakt:

Kateřina Macečková, prezidentka festivalu, mobil: 728 103 742,
e-mail:maceckova@centrum.cz
Dana Skálová, tajemnice festivalu: mobil: 734 447 416, e-mail: dana.skal@seznam.cz
Ladislav Vrchovský, předseda SPKU: mobil: 608 800 402, e-mail: l.vrchovsky@seznam.cz
XII. ročník - Festival městských folklorních souborů s mezinárodní účastí
Folklor bez hranic 2009

Ve dnech 17. – 21. srpna 2009 pořádá občanské sdružení Společnost pro kulturu a umění v Ostravě spolu se Souborem lidových písní a tanců Hlubina festival městských folklorních souborů s mezinárodní účastí Folklor bez hranic Ostrava 2009. Spolupořadateli jsou Folklorní sdružení ČR, Folklorní sdružení Ostrava, Komorní scéna Aréna, Lidová konzervatoř a Múzická škola v Ostravě, Dům kultury Poklad v Ostravě-Porubě, Středisko volného času Korunka  v Ostravě –Mariánských Horách spolu s Domem techniky v Ostravě-Mariánských Horách.
Záštitu nad festivalem převzal primátor města Ostravy Petr Kajnar, hejtman Moravskoslezského kraje Jaroslav Palas a Ilja Racek, ředitel České televize, studia Ostrava.
Festival se uskuteční za finanční podpory Statutárního města Ostravy, Ministerstva kultury ČR, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Folklorního sdružení ČR, městských obvodů Moravská Ostrava a Přívoz, Ostrava-Jih, Ostrava - Mariánské Hory, Hulváky, Ostrava-Poruba a Nadace OKD.
Partneři : OSA, Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska , ACR/Alfa, Borovice- informační centrum, Klub českých turistů, Turistická prezentace, Dětská tisková agentura, Radio Proglas, Zlaté stránky, WORM music, Janáčkova konzervatoř a Gymnázium v Ostravě a Ostravské výstavy
Sponzoři : KIMEX Group, Budweiser Budvar, Kofola a Poštovní spořitelna
Hlavním mediálním partnerem je Česká televize, studio Ostrava a dalšími mediálními partnery Český rozhlas Ostrava a časopis Program
Kromě folklorních souborů a muzik z Ostravy (Hlubina, Hlubinka, Krasničánek, Ševčík, Holúbek, Šlahorek, Vojtek) se festivalu zúčastní Slovácký krůžek z Brna a Dyleň z Karlových Varů, soubory z Konga, Španělska - Baskicka, Itálie a Slovenska.

Festival zahájí primátor města Ostravy v pondělí 17. srpna ve 14.00 hodin přijetím zástupců zúčastněných souborů v Nové radnici, kde bude rovněž instalována výstava fotografií z minulého festivalového ročníku. Výstava potrvá do 31. srpna 2009. Ostravané se potěší téhož dne od 16. hodin na promo festivalových vystoupeních na Jiráskově náměstí a na Masarykově náměstí v centru města. Slavnostní festivalový koncert začne v 19.30 hodin v sále Janáčkovy konzervatoře a Gymnázia v Ostravě vystoupením hostitelského souboru Hlubina a zahraničních hostů festivalu.
Druhý festivalový den, úterý 18. srpna, v 10.30 hod. vystoupí soubory v Centru pro osoby se zdravotním postižením – Čtyřlístek v Ostravě –Muglinově a v Domovech pro seniory v Ostravě – Jihu. Program bude pokračovat od 16.30 hodin na prostranství před K-Triem v  Ostravě-Jihu.
Středa 19. srpna patří festivalovému koncertu na Mariánskohorském náměstí v Ostravě-Mariánských Horách opět od 16.30 hodin.
Čtvrtý festivalový den patří městskému obvodu Ostrava-Poruba a koncertu na kolonádě v Lázních Klimkovice.
Festivalový průvod vyjde od Domu kultury Poklad v Ostravě - Porubě k pódiu na Hlavní třídě a koncert začne opět od 16.30. hod. na pódiu u kruhového objezdu. Ve 20.00 hodin se představí některé kolektivy na kolonádě v Lázních Klimkovice. Závěrečný pátý festivalový den bude patřit obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Průvod souborů projde od 16.00 hodin centrem města. Účinkující i diváci mohou s průvodem dojít na Slezskoostravský hrad, kde od 17.00 hodin vystoupí dětské folklorní kolektivy a v 18.00 hodin se uskuteční závěrečný festivalový koncert. Bohaté občerstvení bude součástí příjemně stráveného večera.
Pro účinkující soubory je připraven i doprovodný program. Pořadatelé věří, že připravené programy oživí letní atmosféru města a městských sídlišť a zpříjemní obyvatelům Ostravy letní dny a podvečery.

Kontakt

Kateřina Macečková, prezidentka festivalu, mobil: 728 103 742,
e-mail: maceckova@centrum.cz
Renáta Huserová, tajemnice festivalu: tel.: 596 130 622, fax: 596 114 585,
mobil 724 177 722, e-mail: reditelka@divadloarena.cz
XI. ročník - Festival městských folklorních souborů s mezinárodní účastí
Folklor bez hranic 2008

Ve dnech 11. – 15. srpna 2008 pořádá občanské sdružení Společnost pro kulturu a umění v Ostravě spolu se Souborem lidových písní a tanců Hlubina festival městských folklorních souborů s mezinárodní účastí Folklor bez hranic Ostrava 2008. Spolupořadateli jsou Folklorní sdružení ČR, Folklorní sdružení Ostrava, Komorní scéna Aréna, Lidová konzervatoř v Ostravě, Dům kultury Poklad v Ostravě-Porubě spolu se Střediskem volného času Korunka v Ostravě –Mariánských Horách.
Záštitu nad festivalem převzal primátor města Ostravy Petr Kajnar a hejtman Moravskoslezského kraje Evžen Tošenovský.
Festival se uskuteční za finanční podpory Statutárního města Ostravy, Ministerstva kultury ČR, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Folklorního sdružení ČR a městských obvodů Moravská Ostrava a Přívoz, Ostrava-Jih, Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky a Ostrava-Poruba.
Partneři : OSA, Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska , ACR/Alfa, Borovice- informační centrum, Klub českých turistů, Turistická prezentace, Dětská tisková agentura, Radio Proglas, Zlaté stránky
Sponzoři : KIMEX GROUP, Budvar a Kofola.
Hlavním mediálním partnerem je Česká televize Ostrava a dalšími mediálními partnery Český rozhlas Ostrava a Mladá fronta Dnes.
Kromě folklorních souborů a muzik z Ostravy (Hlubina, Hlubinka, Slezský soubor Heleny Salichové, Ševčík, Holúbek, Luluďori, Kotek, Cvrčci, Šlahorek, Vrobelci) se festivalu zúčastní DFS Červánek z Hradce Králové a soubory z Thajwanu, Nového Zélandu, Ruska, Slovenska a Maďarska.

Festival zahájí primátor města Ostravy v pondělí 11. srpna ve 14.00 hodin přijetím zástupců zúčastněných souborů v Nové radnici, kde bude rovněž instalována výstava fotografií z minulého festivalového ročníku. Výstava potrvá do 31. srpna 2008. Ostravané se potěší téhož dne od 16. hodin na promo festivalových vystoupeních na Jiráskově náměstí v centru města, na Masarykově náměstí a na dalších místech. Slavnostní festivalový koncert začne v 19.30 hodin v sále Janáčkovy konzervatoře a Gymnázia v Ostravě vystoupením hostitelského souboru Hlubina a zahraničních hostů festivalu.
Druhý festivalový den, úterý 12. srpna, zahájí v 10.30 hod. vystoupení souborů v Centru pro osoby se zdravotním postižením – Čtyřlístek v Ostravě –Muglinově a v Domovech důchodců Syllabova a Petruškova. Program bude pokračovat od 16.30 hodin na prostranství před K-Triem v Ostravě-Jihu a ve 20.00 hodin setkáním souborů v K-Triu.
Ve středu 13. srpna patří festivalový program koncertu na Mariánskohorském náměstí v Ostravě-Mariánských Horách opět od 16.30 hodin. V 19.00 hodin v sále Janáčkovy konzervatoře a Gymnázia v Ostravě připravujeme pořad Život jako píseň, hold jubilantům L.Janáčkovi, Z.Kyselé, I.Stolaříkovi a J. Rokytovi. Hostem pořadu bude Jarmila Šuláková a muzika Soláň.
Čtvrtý festivalový den patří městskému obvodu Ostrava-Poruba a vystoupení v Lázních Klimkovice.
Festivalový průvod vyjde od Domu kultury Poklad v Ostravě - Porubě k pódiu na Hlavní třídě a koncert začne opět od 16.30. hod. na pódiu u kruhového objezdu. Ve 20.00 hodin se představí některé kolektivy na kolonádě v Lázních Klimkovice. Závěrečný pátý festivalový den bude patřit obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Průvod souborů projde od 16.00 hodin centrem města. Účinkující i diváci mohou s průvodem dojít na Slezskoostravský hrad, kde od 17.00 hodin vystoupí dětské folklorní kolektivy a v 18.00 hodin se uskuteční závěrečný festivalový koncert. Bohaté občerstvení bude součástí příjemně stráveného večera.
Pro účinkující soubory je připraven i doprovodný program, jako vyjížďka na věž Nové radnice, návštěva Pivovaru Ostravar, Hornického muzea či Zoologické zahrady.
Pořadatelé věří, že připravené programy oživí letní atmosféru města a městských sídlišť a zpříjemní obyvatelům Ostravy letní dny a podvečery.

Kontakt

Kateřina Macečková, prezidentka festivalu, mobil: 728 103 742,
e-mail: maceckova@centrum.cz
Renáta Huserová, tajemnice festivalu : tel : 596 130 622, fax : 596 114 585,
mobil 724 177 722, e-mail : huserova@seznam.cz
X. ročník - Festival městských folklorních souborů s mezinárodní účastí
Folklor bez hranic 2007

Ve dnech 13. – 17. srpna 2007 pořádá občanské sdružení Společnost pro kulturu a umění v Ostravě spolu se Souborem lidových písní a tanců Hlubina festival městských folklorních souborů s mezinárodní účastí Folklor bez hranic Ostrava 2007. Spolupořadateli jsou Folklorní sdružení ČR, Folklorní sdružení Ostrava, Komorní scéna Aréna, Lidová konzervatoř v Ostravě, Dům kultury Poklad v Ostravě-Porubě spolu se Střediskem volného času Korunka v Ostravě –Mar.Horách.

Záštitu nad festivalem převzal primátor města Ostravy Petr Kajnar a Ilja Racek, ředitel České televize Ostrava.

Festival se uskuteční za finanční podpory Statutárního města Ostravy, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Folklorního sdružení ČR a městských obvodů Moravská Ostrava a Přívoz, Ostrava-Jih a Ostrava-Poruba.

Sponzory akce je TietoEnator, OSA, CAC LEASING , MEDIATEL, Sdružení Tradice ČR, Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, KIMEX GROUP . Hlavním mediálním partnerem je Česká televize Ostrava a dalšími mediálními partnery Český rozhlas Ostrava a Mladá fronta Dnes.

Kromě již tradičních folklorních souborů z Ostravy (Hlubina, Hlubinka, Slezský soubor Heleny Salichové, Ševčík, Holúbek, hudecká muzika Šlahorek ) se festivalu zúčastní soubor Úsměv z Opavy, Danaj ze Strážnice a soubory z Bulharska, Ruska, Mongolska a Mexika.

Festival zahájí primátor města Ostravy v pondělí 13. srpna ve 14.00 hodin přijetím zástupců zúčastněných souborů v Nové radnici, kde bude rovněž instalována výstava fotografií z minulých festivalových ročníků z archivu známého ostravského fotografa Františka Řezníčka. (Vernisáž ve středu 1. srpna ve foyeru Nové radnice). Ostravané se potěší téhož dne v 16. hodin na Jiráskově náměstí v centru města pozvánkou na festival – vystoupením zúčastněných souborů. Slavnostní festivalový koncert začne v 19.30 hodin v sále Janáčkovy konzervatoře, vystoupením zahraničních hostů festivalu.

Druhý festivalový den, úterý 14. srpna zahájí v 10.30 hod. vystoupením souborů v Ústavu sociální péče v Ostravě – Muglinově, Domově důchodců Syllabova a Petruškova. Bude pokračovat od 17.00 hodin festivalovým programem na prostranství před K-Triem v Ostravě-Jihu ve 20.00 hodin setkáním souborů v K-Triu.

Ve středu 15. srpna patří festivalový program oslavě 10. festivalového ročníku. Od 16.30 projde centrem města festivalový průvod na Slezskoostravský hrad, kde v 18.00 hodin bude zahájen slavnostní koncert.

Čtvrtý festivalový den patří městskému obvodu Ostrava-Poruba a vystoupení v Lázních Klimkovice.

Festivalový průvod vyjde od Domu kultury Poklad ke krytému pódiu na Hlavní třídě a festivalový program začne opět v 17.00 hod. Ve 20.00 hodin se představí některé kolektivy na kolonádě v Lázních Klimkovice. Závěrečný pátý festivalový den bude patřit obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Závěrečný festivalový koncert bude zahájen v 18.00 hodin v sále Janáčkovy konzervatoře. Pro účinkující soubory je připraven i doprovodný program, jako vyjížďka na věž Nové radnice, návštěva Pivovaru Ostravar, Hornického muzea či Zoologické zahrady.

Pořadatelé věří, že připravené programy oživí letní atmosféru města a městských sídlišť a zpříjemní obyvatelům Ostravy letní dny a podvečery.
X. ročník - Festival městských folklorních souborů s mezinárodní účastí
Folklor bez hranic 2006

Ve dnech 14. - 18. srpna 2006 pořádá občanské sdružení Společnost pro kulturu a umění v Ostravě spolu se Souborem lidových písní a tanců Hlubina festival městských folklorních souborů s mezinárodní účastí Folklor bez hranic Ostrava 2006. Spolupořadateli jsou Folklorní sdružení ČR, Folklorní sdružení Ostrava, Komorní scéna Aréna, Lidová konzervatoř v Ostravě, Kulturní středisko Ostrava - Jih K-Trio, a Dům kultury Poklad v Ostravě-Porubě spolu se Střediskem volného času Korunka v Ostravě -Mar.Horách. Záštitu nad festivalem převzali primátor města Ostravy Aleš Zedník a senátorka Liana Janáčková.

Festival se uskuteční za finanční podpory Statutárního města Ostravy, Ministerstva kultury ČR, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Folklorního sdružení ČR a městských obvodů Moravská Ostrava a Přívoz, Mariánské Hory a Hulváky, Ostrava-Jih a Ostrava-Poruba. Sponzory akce jsou ACR Alfa, OSA - Ochranný svaz autorský, Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska a KIMEX GROUP . Hlavním mediálním partnerem je Česká televize Ostrava a dalšími mediálními partnery Český rozhlas Ostrava, Mediatel - Zlaté stránky, Rádio Proglas, Dětská tisková agentura, Mladá fronta dnes a Informační server www.borovice.cz.

Kromě již tradičních folklorních souborů z Ostravy (Hlubina, Hlubinka, Slezský soubor Heleny Salichové, Ševčík, Holúbek, cimbálová muzika Vojtek, dětská hudecká muzika Šlahorek spolu se romským folklorním souborem Oktava Ochto) se festivalu zúčastní soubor Břeclavánek, soubor Kysučan ze Slovenska, Legnica (Polsko), Da Cavsa do Povo de Ceira (Portugalsko), Rino´s Dance Troupe z ostrova Aitutaki (Polynésie) a soubor z Mexika.

Festival zahájí primátor města Ostravy v pondělí 18. srpna ve 14.00 hodin přijetím zástupců zúčastněných souborů v Nové radnici, kde bude rovněž instalována výstava fotografií z minulých festivalových ročníků z archivu známého ostravského fotografa Františka Řezníčka. (Vernisáž v úterý 1. srpna ve 14.30 ve foyeru Nové radnice). Ostravané se potěší téhož dne v 16. hodin na Jiráskově náměstí v centru města pozvánkou na festival - vystoupením zúčastněných souborů. Slavnostní festivalový koncert začne v 19.30 hodin v sále Janáčkovy konzervatoře, vystoupením zahraničních hostů festivalu.

Druhý festivalový den, úterý 15. srpna zahájí v 10.00 hod. vystoupením souborů v Ústavu sociální péče v Ostravě - Muglinově, Bude pokračovat v 17.00 hodin festivalovým programem na Mariánském náměstí v Ostravě - Mar.Horách a ve 20.00 hodin Večerem u cimbálu v areálu Benátky v Ostravě-Nové Vsi.

Ve středu 16. srpna patří festivalový program obvodu Ostrava-Jih. Dopoledne soubory vystoupí s Domovech důchodců Syllabova a Petruškova. Dále v odpoledních hodinách projde průvod od K-Tria pěší zónou k pódiu před budovu K-Tria, kde v 17.00 hodin, kde bude program zahájen.

Čtvrtý festivalový den patří městskému obvodu Ostrava-Poruba a vystoupení v Lázních Klimkovice.Festivalový průvod vyjde od Domu kultury Poklad ke krytému pódiu na Hlavní třídě a festivalový program začne opět v 17.00 hod. Ve 20.00 hodin se představí některé kolektivy na kolonádě v Lázních Klimkovice. Závěrečný pátý festivalový den bude patřit obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. V 11.00 hodin projde festivalový průvod centrem Ostravy a programem na Jiráskově náměstí a v Husově sadu pozve na závěrečný festivalový koncert, který bude zahájen v 18.00 hodin v sále Janáčkovy konzervatoře. Pro účinkující soubory je připraven i doprovodný program, jako vyjížďka na věž Nové radnice, návštěva Pivovaru Ostravar, Hornického muzea či Zoologické zahrady.

IX. ročník festivalu má také doprovodný festivalový program, který se uskuteční od středy 16. do pátku 18. srpna na Jiráskově náměstí v centru města, uspořádaný ve spolupráci s Úřadem městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz pod názvem Jarmark lidových řemesel. Od 10.00 do 17.00 hodin Jiráskovo náměstí zaplní stánky lidových řemeslníků, kteří budou předvádět ukázky práce. Představí se rovněž některé folklorní soubory a v odpoledních hodinách (17.00 - 18.00) bude koncertovat cimbálová muzika Vojtek a bude probíhat soutěž ve zpěvu lidových písní zpěváků z publika.

Pořadatelé věří, že připravené programy oživí letní atmosféru města a městských sídlišť a zpříjemní obyvatelům Ostravy letní dny a podvečery.