Nejčastější dotazy

Jak se k nám dostanete?
PĚŠKY, MHD, AUTEM

Způsobů, jak se k nám dostanete je hned několik – pěšky, MHDčkem nebo autem. Každý festivalový den probíhá v jiném obvodu města Ostravy a vždy v jeho centru – naše doporučení je proto nechat auto doma a vybrat si z prvních dvou variant. 

Folklor bez bariér?
ANO!

Téma bezbariérového festivalu je pro nás už od začátků velmi důležité. Festivalový program proběhne i letos v prostorách s bezbariérovým přístupem.
V rámci doprovodného programu Spolu bez hranic navštěvujeme také ty, kteří za námi do ulic města Ostravy dorazit nemohou.

Bude program i pro děti?
ROZHODNĚ!

Neváhejte a přijďte na Folklor bez hranic Ostrava i s dětmi. Na každý festivalový den připravíme alespoň jeden stánek určený pro děti a k pátečnímu programu neodmyslitelně patří koncert dětských souborů. 

Bude k dispozici občerstvení?
HNED NĚKOLIK STÁNKŮ

V bezprostřední blízkosti festivalového pódia naleznete stánky s širokým výběrem občerstvení. Jelikož se festival koná na veřejném prostranství, je dovoleno přinést si vlastní jídlo i pití.

Co si vzít s sebou?
DOBROU NÁLADU A DOKLADY

Kromě dobré nálady doma nezapomeňte:
– občanský průkaz nebo pas
– průkaz pojištěnce zdravotní pojišťovny
– dostatek peněz v hotovosti nebo platební kartu (festival probíhá na veřejných prostranstvích a není problém dojít k nejbližšímu bankomatu)
– ochranu před sluncem
– oblečení vhodné do horka i možného podvečerního chladu
– pláštěnku (deštníky brání ve výhledu ostatním divákům)
Cenné věci – šperky, počítače, fotoaparáty nebo drahé mobilní telefony doporučujeme nechat doma.

Jak to je s focením a natáčením?
NA RODINNÝ FOŤÁK CVAKNĚTE COKOLIV

Diváci si mohou vnést pouze neprofesionální automatické fotoaparáty – to jsou takové, které máte v domácnostech běžně. S natáčením na video je to podobně.

Na festivalu je povoleno fotografovat profesionálními fotoaparáty pouze předem akreditovaným novinářům. Novináři mohou žádat o akreditaci na promotion@fbho.cz. Více informací v sekci Pro média.

Můžu vzít domácího mazlíčka?
S NÁHUBKEM A VODÍTKEM

Vstup se psem či jiným zvířetem je do festivalových prostor povolen, ovšem pouze s náhubkem a vodítkem.

Kde seženu lístky na hrad?
NA HRADĚ

Jak je již zvykem, i letos se bude konat závěrečný koncert Folkloru bez hranic v pátek na Slezskoostravském hradě. Cena vstupného a další informace jsou zveřejněny na webových stránkách Slezskoostravského hradu.

Nenašli jste, co jste hledali? Napište nám.

dotazy@fbho.cz