O festivalu

Festival městských folklorních souborů

Mezinárodní folklorní festival v Ostravě se koná obvykle ve druhém nebo třetím srpnovém týdnu, pro rok 2021 je stanoven termín 16. – 20. srpna.

Cílem festivalu je obohatit a zpříjemnit letní dny obyvatelům a návštěvníkům města Ostravy. Také proto probíhají hlavní odpolední koncerty na mobilních pódiích v husté sídlištní zástavbě či v blízkosti nákupních zón téměř každý den v jiném městském obvodu (Moravská Ostrava a Přívoz, Ostrava-Mariánské Hory, Ostrava-Jih, Ostrava-Poruba) a jsou volně přístupné. Některé festivalové dny jsou před zahájením koncertů realizovány festivalové průvody jako pozvánky na vystoupení. Pondělní slavnostní zahájení probíhá obvykle v sále Janáčkovy konzervatoře v Ostravě, letos se však přesune do venkovních prostor  přímo na Masarykovo náměstí.
Součástí programu je také řada doprovodných akcí skrytých pod názvem Roztančené město. Účastníci festivalu se v jeho rámci představují v dopoledních hodinách v rozličných zařízeních města, např. v domovech pro seniory, v centru pro osoby se zdravotním postižením, vystoupí na lázeňské kolonádě v Klimkovicích, ale také na veřejných prostranstvích.
Festivalové dění je navíc doplněno tvůrčí dílnou s výukou tanců domácích i zahraničních hostů.

Rolovat nahoru