Program

Pondělí 12. 8. 2019 – Moravská Ostrava a Přívoz

14.00 – Přijetí účastníků festivalu primátorem statutárního města Ostravy

15.30 – „Ať žije festival!“ – průvod od Husova sadu, vystoupení souborů na Masarykově náměstí (v případě nepříznivého počasí se průvod a vystoupení nekoná)

19.30 – Zahajovací festivalový koncert, Dům kultury města Ostravy
Koncert zahájí starostka městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz
Vystoupí soubory z Ekvádoru, Slovinska, Lotyšska, Slovenska, Čech a SLPT Hlubina

Vstupné na 19.30: dospělí 100 Kč, snížené 80 Kč

Úterý 13. 8. 2019 – Ostrava-Jih

10.30 – Vystoupení souborů v Domově pro seniory Sluníčko, Syllabova ul.

10.30 – Vystoupení souborů v Centru pro osoby se zdravotním postižením Čtyřlístek, Hladnovská ul.

16.30 – Festivalový program, pódium před budovou K-Tria (za deště přesunuto do sálu K-Tria)
Koncert zahájí starosta městského obvodu Ostrava-Jih
Vystoupí soubory z Ekvádoru, Slovinska, Lotyšska, Slovenska, Čech, MFS Ševčík a MDFS Holúbek

Středa 14. 8. 2019 – Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky, Klimkovice

16.30 – Festivalový program, pódium na Mariánském náměstí (za deště přesunuto do sálu Střediska volného času Korunka, Korunní ul.)
Koncert zahájí starosta městského obvodu Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky
Vystoupí soubory z Ekvádoru, Slovinska, Lotyšska, Slovenska, Čech, SLPT Hlubina a DFS Hlubinka

19.00 – „Folklor bez hranic v Lázních Klimkovice“ – koncert na lázeňské kolonádě

Čtvrtek 15. 8. 2019 – Ostrava-Poruba

10.30 – Vystoupení souborů v Domově pro seniory Slunečnice, Opavská ul.

10.30 – Vystoupení souborů v Domově pro seniory Kamenec, Bohumínská ul.


16.00 – Průvod Hlavní třídou v Ostravě-Porubě

16.30 – Festivalový program, pódium u kruhového objezdu
Koncert zahájí starostka městského obvodu Ostrava-Poruba
Vystoupí soubory z Ekvádoru, Slovinska, Lotyšska, Slovenska, SS Heleny Salichové, DS Heleny Salichové a DFS Krasničanek

Pátek 16. 8. 2019 – Slezská Ostrava

14.00 – „Ať žije festival“ – vystoupení souborů – Forum Nová Karolina, Moravská Ostrava

16.00 – Koncert dětských souborů, Slezskoostravský hrad
Vystoupí DS Heleny Salichové, MDFS Holúbek, DFS Krasničanek a DFS Hlubinka


17.00 – Koncertní vystoupení cimbálové muziky Soláň, Slezskoostravský hrad

18.30 – Závěrečný festivalový koncert, Slezskoostravský hrad
Vystoupí soubory z Ekvádoru, Slovinska, Lotyšska, Slovenska, SS Heleny Salichové, MFS Ševčík a SLPT Hlubina

Vstupné na hrad jednotně 60 Kč.

1. 8. – 31. 8. 2019 – Foyer Nové radnice

Výstava fotografií Wernera Ullmanna z předchozího ročníku festivalu.

Změna programu vyhrazena.

Rolovat nahoru