Program

Pondělí 15. 8. 2022 – Moravská Ostrava a Přívoz

Záštitu převzal Petr Veselka, starosta městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz

15.00 h Cimbálová muzika Jožky Šťastného, Masarykovo náměstí

15.30 h „Ať žije festival!“ – průvod od Husova sadu

16.00 hZahajovací festivalový koncert, Masarykovo náměstí
Vystoupí: Escola de Ball de Bot Calabruix, Akademický folklorní soubor Oro, Folklorní soubor Trenčan, Soubor lidových písní a tanců Žerotín, Soubor lidových písní a tanců Hlubina, Slezský soubor Heleny Salichové

Úterý 16. 8. 2022 – Ostrava-Jih

Záštitu převzal Bc. Martin Bednář, starosta městského obvodu Ostrava-Jih.

10.30 h„Roztančené město“ – doprovodný program, Domov pro seniory SluníčkoCentrum pro osoby se zdravotním postižením Čtyřlístek
Vystoupí: Escola de Ball de Bot Calabruix, Akademický folklorní soubor Oro, Folklorní soubor Trenčan, Soubor lidových písní a tanců Žerotín

15.00 hCimbálová muzika Úsměv, Náměstí Ostrava-Jih

16.00 hFestivalový program, Náměstí Ostrava-Jih
Vystoupí: Escola de Ball de Bot Calabruix, Akademický folklorní soubor Oro, Folklorní soubor Trenčan, Soubor lidových písní a tanců Žerotín, Ševčík – Moravský folklorní soubor, Dětský folklorní soubor Hlubinka, Dětský folklorní soubor Holúbek

Středa 17. 8. 2022 – Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky

Záštitu převzal Mgr. Patrik Hujdus, starosta městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky.

15.00 hCimbálová muzika Fogáš, Mariánské náměstí

16.00 hFestivalový program, Mariánské náměstí
Vystoupí: Escola de Ball de Bot Calabruix, Akademický folklorní soubor Oro, Folklorní soubor Trenčan, Soubor lidových písní a tanců Žerotín, Soubor lidových písní a tanců Hlubina, Folklorní klub Fogáš, Slezský folklórní soubor Opavica, Dětský folklorní soubor Hlubinka

18.30 h„Roztančené město“ – doprovodný program, Sanatoria Klimkovice
Vystoupí: Escola de Ball de Bot Calabruix, Soubor lidových písní a tanců Žerotín

Čtvrtek 18. 8. 2022 – Ostrava-Poruba

Záštitu převzala Ing. Lucie Baránková Vilamová, Ph.D., starostka městského obvodu Ostrava-Poruba.

10.30 h„Roztančené město“ – doprovodný program, Domov pro seniory Slunečnice
Vystoupí: Akademický folklorní soubor Oro, Folklorní soubor Trenčan

15.00 hCimbálová muzika Jožky Šťastného, u kruhového objezdu na Hlavní třídě

15:30 h„Ať žije festival!“ – průvod od Alšova náměstí

16.00 hFestivalový program, u kruhového objezdu na Hlavní třídě
Vystoupí: Escola de Ball de Bot Calabruix, Akademický folklorní soubor Oro, Folklorní soubor Trenčan, Soubor lidových písní a tanců Žerotín, Soubor lidových písní a tanců Hlubina, Slezský soubor Heleny Salichové, Dětský folklorní soubor Krasničanek

Pátek 19. 8. 2022 – Slezská Ostrava

15.30 hKoncert dětských souborů, Slezskoostravský hrad 
Vystoupí:
Dětský folklorní soubor Hlubinka, Dětský folklorní soubor Krasničanek, Dětský folklorní soubor Ostravička, Dětský folklorní soubor Holúbek


17.00 h„Pocta Janu Rokytovi“ – koncertní vystoupení kapely Ensemble FLAIR, Slezskoostravský hrad
Vystoupí: Ensemble FLAIR, Soubor lidových písní a tanců Hlubina

18.00 hZávěrečný festivalový koncert, Slezskoostravský hrad
Vystoupí: Escola de Ball de Bot Calabruix, Akademický folklorní soubor Oro, Folklorní soubor Trenčan, Soubor lidových písní a tanců Žerotín, Soubor lidových písní a tanců Hlubina, Slezský soubor Heleny Salichové, Folklorní klub Fogáš, Slezský folklórní soubor Opavica, Ševčík – Moravský folklorní soubor

(Vstupné na hrad dospělí 100 Kč, děti, senioři a ZTP 60 Kč)