Festival míří do svého finále

Ani jsme se nenadáli a je zde závěrečný den, kdy se opět vracíme zpátky do centra města, abychom náš festival náležitě slavnostně zakončili. Nejprve nás starostka Moravské Ostravy přivítá na své radnici a jménem města poděkuje souborům za jejich krásná vystoupení v průběhu celého týdne. Poté se soubory přesunou do OC Forum Nová Karolina, kde svým tancem a zpěvem zpříjemní nákupy zákazníkům centra od 14 hodin.

Poslední festivalový den nás následně zavede na Slezskoostravský hrad, kde se nejprve od 16 hodin představí dětské kolektivy DFS Krasničanek, MDFS Holúbek, DFS Hlubinka a Dětský soubor Heleny Salichové. Letos také navážeme na hudební novinku loňského ročníku, proto nám od 17. hodiny program zpestří Cimbálová muzika Soláň.

Závěrečným slavnostním galakoncertem od 18:30 hodin se pak rozloučíme s 22. ročníkem festivalu vystoupením nejen našich zahraničních hostů ze Slovinska, Lotyšska, Ekvádoru a Slovenska, ale také domácího MFS Ševčíku, SS Heleny Salichové a spolupořádající SLPT Hlubiny.

Kromě pestrého folklorního programu vám dnešní hradní akce nabídne ještě něco navíc. O osvěžení ve formě lahodného vína se postará Navínko a o vynikají speciality z grilu pak Food Atelier.

Nenechte si ujít poslední letošní možnost zhlédnout program našeho festivalu. Těšíme se na setkání!