Proč přijít k nám na festival? 

Folklor bez hranic Ostrava. Proč přijít k nám na festival?

Festivalová sezóna je v plném proudu a folkloristům se rychlostí čardáše plní diáře na léto. Folklorní festivaly pořádá ne jeden soubor či spolek, a každý si dává záležet na tom, aby následující ročník byl zase o něco lepší – známé a zajímavé soubory, plno hudby nebo tance a více stánků s pálenkami i folklorními sukněmi – zkrátka aby vypilovali všechno k dokonalosti.

A my nejsme výjimkou. Po každém ročníku začínáme s chutí plánovat ten následující a chceme pro vás vytvořit (nejen) folklorní zážitky, za kterými se budete rádi vracet. Letošní 25. ročník je pro nás o něco víc důležitý; rok se s rokem sešel a festival Folklor bez hranic Ostrava slaví čtvrtstoletí.

Folklor bez hranic Ostrava. Proč přijít k nám na festival?

Proč dorazit na ostravský festival bez hranic?

Vstup je zdarma. Vystupujeme na volně přístupných místech v pěti obvodech Ostravy, záleží tedy na vás, kam se na nás přijdete podívat. 

Festival trvá celý týden. Nemůžete v pondělí? Nevadí, stavte se na nás kouknout kterýkoliv jiný den. V našem programu si můžete vybrat podle vašich preferencí. 

Základem je zahraniční i česká kultura. U nás zahlédnete známé tváře z ostravských souborů, ale také exotiku z různých koutů světa. Každý ročník je unikátní a každý soubor vám předá kus ze své země a oblasti.

Dejte si s kamarády a rodinou něco na zub a ochlazení. Každý rok se pro vás snažíme připravit stánkové občerstvení, bez kterého si ani my nedokážeme představit den. Například bezinková limonáda je naše nejoblíbenější – a moc ji doporučujeme! 

V pátečním programu na Slezskoostravském hradě myslíme i na děti. Nechybí tam aktivity pro děti, které zabaví i ty nejmenší. Na Folklor bez hranic tudíž můžete vyrazit klidně s celou rodinou

A čeká na vás nejen to. Festival je plný lidí, kteří dělají folklor srdcem a každý den se nese v duchu úsměvů, radosti a štěstí. Tento rok vás moc rádi uvidíme v termínu od 14. do 18. srpna, a věříme, že si to všichni společně užijeme.

Těšíte se?